Коментарі

Home Resort? Ранок починається не з кави

Чимало людей, які приїжджають на територію мікрорайону Нова Березівка (з недавніх пір власники фейк-жеку називають його ще Home Resort) вважають, що активне будівництво серед вже побудованих будинків – це якийсь позитивний фактор.

Проте, на жаль ті, хто постійно живе в цьому недоробленому Хоум Резорті, бачать скоріше негативні наслідки постійного будівництва у них під вікнами.

Наприклад, регулярно працює тяжка будівельна техніка і це стосується не лише будніх днів, але й ранніх ранків – з 6 ранку, пізніх вечорів, до 0:00 включно, а також вихідних та святкових днів.

Як чути й видно на відео, роботи, в цей недільний ранок, ведуться не в безпосередній близькості до будинку автора, але тим не менш чути досить непогано, уявляю собі, як воно тим, хто живе ближче.

На жаль, від адміністрації фейк-жеку очікувати логічної реакції на порушення Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” не доводиться, адже саме наймані працівники ок жбк нова березівка сервіс і відзначаються порушенням Статті 24 зазначеного Закону. Про всяк випадок, наводимо повний текст цієї статті, хоча й розуміємо, що порушення Законів, загальнолюдських норм та правил моралі це звичний стан для структур Козіна Андрія Івановича, Розживіна Василя Аркадійовича та Школьника Максима Леонідовича:

Стаття 24. Захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов’язані:

здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;

вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об’єкти):

1) жилих будинків і прибудинкових територіях;

2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;

3) готелів і гуртожитків;

4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;

5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні – цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Передбачені частинами другоютретьою та четвертою цієї статті вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;

3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;

4) надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;

5) попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;

6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;

7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

8) відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, днів міст, інших свят відповідно до рішення місцевої ради, проведення спортивних змагань;

9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням із уповноваженим органом місцевого самоврядування в порядку, передбаченому правилами додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.

Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.

Цікавим фактом також є те, що вся ця видимість “великого будівництва по-новоберезівськи” насправді є фікцією, адже зняті дахи та розкидані інструменти й матеріали на багатьох ділянках ще не означають, що там дійсно ведеться якась активна робота. За нашими спостереженнями на 10 недобудов, де ніби-то ведуться роботи, приходиться 7-8 будівельників, які працюють, в середньому, по годині на кожному з цих об’єктів в день. Виглядає це так: о 8 ранку вони приходять і починають робити фасад на одному будинку, через годину кидають цю роботу і йдуть на інший, зривати дірявий  дах, а ще через трохи тих самих людей можна бачити заливаючими бетон для доріжок біля чергового “нового” будинку, який вже багато років стояв без накриття, ну і далі як в каруселі – будівництво перестінків на сусідній вулиці, штукатурка ще де-інде і так далі. Зате зі сторони все вигллядає, як бурхливаа дільність. Що-що, а імітацію бурхливої діяльності, за часів совєцкого союзу, дехто навчився робити дуже гарно!

Додати коментар

Click here to post a comment

Барахолка Нової Березівки